2015


Viralliset kokeet - Officiella tävlingar
Tulokset - Resultat:

9.5.2015         Rally-Toko- kilpailu (ALO, AVO, VOI, MES), tuomarina Tiia Hämäläinen
                        Rallylydnadsprov (NKL, ÖKL, SKL, MKL), domare Tiia Hämäläinen

MES-LUOKKA

1. Tuuli Mertanen auspain Wirneen Huutomerkki “RAIKU” MES81
2. Tuuli Heinikainen musteru Alexei ”KODA” MES81
3. Anna-Stina Wahlström pitcolu Glasgowhill’s Silver Bullet ”PRINCE” MES79
Marianne Jokinen kesviln Reverancerouge ”VIVI” MES0
Iira Liuhto vehtern Nikita ”LILY” MES0
Päivi Nurmi espvesn Nadador Café Mocca ”VENDA” MES-
Marika Björlund dalmatn Zabavan Czika ”NELLI” MES-

VOI-LUOKKA

1. Minna Forsell dobermn Yenicerin Animus “dPADI” VOI97
2. Mari Heinonen shelamn Looney Toonie’s Eye of The Tiger ”TIKRU” VOI93
3. Hanna Taka-Sihvola xn Lotta ”LOTTA” VOI80
4. Anna-Stina Wahlström pitcolu Snowpaw Ready Set Go “RUFUS” VOI76
5. Mikaela Lindqvist kkämäyu Sansoi Kalle ”CHALLE” VOI72
Hanna Taka-Sihvola silnoun Majakkasaaren Milla Magia ”DARA” VOI0 TP
Iira Liuhto kesviln Last Minute Rose Dolan ”LYSTI” VOI0
Iira Liuhto vehtern Vehnäpellon Elohopea ”RIEMU” VOI0
Heidi Käär bosteru Rocking Stars Angel Ambrose “RUSKA” VOI-

AVO-LUOKKA
1. Åsa Granström kihnoun Kukkasen Vallisneria ”DEMI” AVO91
2. Heidi Bechstein pitcoln Ruffenuff Peppermint Twist “RIEMU” AVO86
3. Päivi Pöllänen snautsn Ferdinan Qvartzite ”SIRU” AVO85
3. Miia Lemmetyinen rhokoiu Lejonessa Scent of Wilderness ”MILOW” AVO85
4. Taru Konttila kääpinu Wonder Vivid Golden Willie ”BONUS” AVO83
5. Laura Toivanen labnouu Vimpulan Nenäkäs Niilo ”NIILO” AVO80
6. Terttu Koskela novnoun Dragonflame’s Lil’Firecracker ”FIIA” AVO79
7. Eva Sjöman hovawan Skywatch’s My Love Miracle ”MIRA” AVO78
8. Silja Söderblom isoviln Lazy Lady’s Fantasy “FREIJA” AVO76
9. Marja Haastola bicfrin Lemieux Tete-beche Brio ”HERTTA” AVO73
10. Minna Forsell dobermn Brückendorfer Taika “CHARMA” AVO0
11. Carita Edgren jackruu Boldandbrainy Molto Giubiloso ”TEPPO” AVO0
Silja Söderblom isoviln Lazy Lady’s Hard To Beat ”MISTA” AVO-
Tina Ehnström-Backa jappysu Saarnion Pakuriya ”GIZMO” AVO-
Heidi Käär bosteru Zealbeat’s Branzino ”BONO” AVO-
Tina Ehnström-Backa jappysn Almarven’s Emiko “EMIKO” AVO-

ALO-LUOKKA

1. Tuija Pakkanen schapen Lumikuono Padrina Zairina”JOFI” ALO100
2. Anna Syvänen shelamu Mei dan Miele ”VOITTO” ALO99
3. Tanja Jämsä borcoln Tarantella ”TARA” ALO99
4. Miia Malmberg mitteln Kujeen Belissima ”MIMMI” ALO98
5. Maija Kirves xn Lada ”LADA” ALO97
6. Susanna Levänen pmunstn Mäyräsalon Alisa ”LISSU” ALO96
7. Miia Malmberg auspain Coppercreek’s Any Day Now ”TYPY” ALO96
8. Päivi Nurmi espvesn Hihoresmosab de Ubrique “PELU” ALO94
9. Hannele Kettunen porvesn Friidaneidon Franzina “MAI” ALO86
10. Laura Toivanen labnoun October’s Ketsh Up ”NETTA” ALO85
11. Hannele Kettunen porvesu Pennydale Daredevil “TOTO” ALO83
12. Päivi Pöllänen snautsn Robin Alarm Beskyd ”LUCKY” ALO80
13. Anu Luoto borteru Flagstones Show Must Go On “KIRI” ALO77
14. Maija Kirves holpapn Super Upee Hjärtlig Adelee ”ADE” ALO77
15. Maija Rajala snautsu Wanhan Purolan Mc Cormick ”TIKRU” ALO0
16. Kati Liljeqvist cavspan Aprilmist Kinuski “NAMU” ALO0
17. Anja Mai kromfou Sapliinan Siegward “CHARLIE” ALO18.
Sari Thil borcoln Tammikallion Xena ALO-


9.5.2015            TOKO-koe (ALO, AVO, VOI), tuomari Harri Laisi
                            Lydnadsprov (NKL, ÖKL, SKL), domare Harri Laisi

ALO-LUOKKA

1. Pia Geyskens mitteln Pianata’s Butterscotch Caramel ”STELLA” ALO1 166p
2. Miia Lemmetyinen rhokoiu Tarujen Apollo ”MIX” ALO2 156p
3. Helena Hietala espvesn Semilla’s Caricia ALO3 138p

AVO-LUOKKA

1. Kim Ohtonen borcolu Briskness Jim Morrison AVO1 180,5p
2. Annika Lundell belpatn Kuunsirpin Xpect The Best ”VITSI” AVO1 179p
3. Kati Wasenius silnouu Maahismäen Sweeney Todd ”TOMA” AVO1 175,5p
4. Maj-Britt Rouhiainen kulnoun Majik Jubilee Jessica ”JESSICA” AVO1 173p
5. Miia Malmberg auspain Coppercreek’s Any Day Now ”TYPY” AVO1 167,5p
6. Eva Sjöman hovawan Skywatch’s My Love Miracle ”MIRA” AVO2 140p
7. Ina Ammunét stbteru Kronsäter’s Venska Vinnare ”ÖRKKI” AVO3 132p
8. Susanna Berghäll sakpain Aireddan Ashley ”RAAKEL” AVO3 132p
9. Mikaela Lindqvist phalenn Rosalago Iron Maiden ”LEIA” AVO3 116p
10. Anna Klingenberg borcoln Nice Try Electric Etta ”ETTA” AVO 95p

VOI-LUOKKA

1. Sari Thil borcoln Xeniitin Daredevil VOI1 262p
2. Anni Pekkala belpamu Hektor ”HEKTOR” VOI2 227p
3. Annukka Nurmi rhokoin Okawe Bless Magdala “DESERT” VOI2 227p
4. Tuija Manninen silnoun Majakkasaaren Milla Magia ”DARA” VOI3 203,5p
5. Elisa Lindqvist hovawan Hofmacher Janka “JENI” VOI3 193p
6. Marianne Lammenaho phalenu Fly Away’s Pink Panther ”MÖKÖ” VOI 140,5p

EVL-LUOKKA

1. Jenni Sohlberg auspaiu Popotin Caviar EVL1 286,5p
2. Heidi Jaakkola borcolu Something Like Black Jack ”BJ” EVL1 268,5p
3. Annika Lundell kulnoun Snuffy’s Lustiga Lilli “LILLI” EVL1 261p
4. Sari Kariluoto auspain All About Me Diandra ”TELKKÄ” EVL2 229p
5. Mari Kurenmaa beaucen Avataran Brittany EVL3 217,5p
6. Niina Sorvari hovawau Chefka’s He’s So Fine “HOTTI” EVL3 212,5p
7. Marianne Lammenaho borteru Tigerlike Supervisor ”LURU” EVL 133,5p
8. Kati Salla borcolu Kelliegårdens Key ”KEY” EVL 180p


6.9.2015            TOKO-koe (ALO, AVO, VOI), tuomari Ralf Björklund
                            Lydnadsprov (NKL, ÖKL, SKL), domare Ralf Björklund

ALOKASLUOKKA (ALO)

1. beauceron REPOKETUN LEIMU Päivi Tuominen ALO2 159,5p
2. isovillakoira LAZY LADY'S FANTASY”Freija” Silja Söderblom ALO2 156,5p
snautseri JETTYSPOOF'S TINKER”Tinker” Johanna Virtanen ALO 73p
rottweiler JOUKONHEIMO DOMINA ”Martta” Hanna Ruohonen ALO0

AVOIN LUOKKA (AVO)
1. dobermann YENICERIN ANIMUS ”dPadi” Minna Forsell AVO2 234,5p
phalène ROSALAGO IRON MAIDEN ”Leia” Mikaela Linqvist AVO 143,5p
bordercollie KRIEK CERISE AT WENDIGO'S WIND ”Kriek” Anna Klingenberg AVO 120p

VOITTAJALUOKKA (VOI)

1. bordercollie EYEWITNESS GAME ON Tuire Tamminen VOI2 246p

-------------------------------------------------------------------------------------------------



.