2009



MölliTOKO Hangossa, 4.4.2009

Hangon Kennelkerho r.y. järjesti MölliTOKOn Hankoniemen Ratsastajien maneesissa lauantaina 4.4.2009 klo.10.00. Tuomarina oli Ralf Björklund.
Kokeeseen osallistui yhteensä 8 koirakkoa; Mölliluokkaan osallistui 4 koirakkoa sekä  Alokasluokkaan osallistui myöskin 4 koirakkoa.

Tulokset:
Mölliluokka
1. Bordercollie Etta, ohjaaja Anna Klingenberg  - 191 p.
2. Jack Russel Lilja, ohjaaja Mia Nyberg - 169,5 p.
3. X-rotu (Labradoodle) Dani, ohjaaja Agneta Spets - 164,5 p.
4. Rottweiler Betsy, ohjaaja Leena Orrenmaa - 158,5 p.

Alokasluokka
1. Kiharakarvainennoutaja Demi, ohjaaja Åsa Granström - 187 p.
2. Pumi Sade, ohjaaja Sussi Backman - 173 p.
3. Dobermann Prada, ohjaaja Tarja Simos-Grönholm - 172 p.
4. Parson Russell terrieri Jasu, ohjaaja Anne Saarinen - 168,5 p.

Unikeon MölliAgility - Sjusovar MölliAgility
Hangossa - i Hangö
26.7.2009

Hangon Kennelkerho r.y. järjesti MölliAgilityn koulutuskentällä Hangossa sunnuntaina 26.7.2009. Tuomareina oli Jan Dahl (Mölli) sekä Sussi Backman (Kilpailevat).

Hangö Kennelklubb r.f. ordnade MölliAgility på föreningens skolningsplan söndagen den 26.7.2009. Domare var Jan Dahl (Mölli) och Sussi Backman (Tävlande)

Tulokset:

Mölli - MINI

1.    Kenzo    Jenny Piesanen    29,16    -7,84    0    -7,84
2.    Anton    Anneli Böckerman    64,00    27,00    25    52,00

Mölli - MIDI

1.    Ronja    Jenny Piesanen    27,75    -9,25    0    -9,25
2.    Toby    Hanna Räty    38,00    1,00    20    21,00
3.    Befi    Yvonne Bäckström    30,50    -6,50    30    30,00

Mölli - MAXI

1.    Iida    Tanja Tamola    27,35    -9,65    0    -9,65
2.    Olivia    Henrik Lemberg    31,31    -5,69    0    -5,69
3.    Miina    Kirsi Rusila    36,04    -0,96    0    -0,96
4.    Lilo    Tiina Nordlund    40,66    3,66    0    3,66
5.    Donna    Marjukka Piipponen    29,49    -7,51    20    20,00
6.    Hugo    Mikaela Fagerström    39,59    2,59    20    22,59
7.    Hero    Stefan Ingvesback    103,50    66,50    35    101,50

Kilpailevat/Tävlande - MINI

1.    Riesa III    Mimmi Räsänen    33,16    -10,84    0    -10,84
2.    Dotti  III    Brita Långström    35,25    -8,75    0    -8,25
3.    Chili  III    Irene Erling
ohj. Mimmi Räsänen    36,66    -7,34    0    -7,34
4.    Rocky  III    Julia Holmström    43,22    -0,78    0    -0,78
5.    Daria I    Sylvi Kneck    54,56    4,56    0    4,56
6.    Lili  III    Brita Långström    42,00    -2,00    10    10,00
-    Tabe  I    Erja Suni-Räsänen    HYL

Kilpailevat/Tävlande - MIDI

1.    Ada  I    Hanna Räty    37,72    -12,28    10    10,00
-    Mindy III    Brita Långström        HYL
-    Raine  I    Hanna Häkkinen    HYL
-    Retu  III    Jan Dahl            HYL

Kilpailevat/Tävlande - MAXI

1.    Boogie  I    Jan Dahl    30,71    -19,29    0    -19,29
2.    Gimly  III    Agneta Andersson    39,78    -4,22    0    -4,22
3.    Ready  I    Agneta Andersson    41,12    -8,88    15    15,00
-Lilo    Tiina Nordlund    40,66    HYL
- Donna    Marjukka Piipponen    29,49        HYL

PARAS ASU - BÄSTA DRÄKT  Hanna Räty, Ada & Toby

Match Show Hangossa, 29.8.2009

Hangon Kennelkerho r.y. järjesti Match Show vanhan urheilukentän laidalla Hangossa lauantaina 29.8.2009. Tuomarina oli kasvattaja Eva Lemberg (kennel Henevaz).
Tapahtumassa osallistui 30 koiraa siitä huolimatta että satoi aamulla.
Tulokset:
BIS
1. amerikan akita Simba, om. Petra Myllylä
2. mäyräkoira pk Kimi, om. Birgitta Wulff-Heikkinen
3. pyreneitten mastiffi Raili, om. Niina Lohvansuu
4. shetlannin lammaskoira Zorro, om. Berit Wikström
5. papillon Snobi, om. Sanna Kahelin
6. venäjän toy Elsa, om. Sanna Kahelin
7. x-rotu (labradoodle) Dani, om. Agneta Spets

Pennut (10 kpl.)
Punaiset:
1. mäyräkoira pk Kimi, om. Birgittan Wulff-Heikkinen
2. chihuahua pk Nala, om. Merja Kahelin
3. lancashire heeler Fia, om. Stina Nässling
4. labradorinnoutaja Pepe, om. Jenny Huusko
5. ranskan bulldoggi Nanna, om. Päivi Nissinen

Siniset:
1. papillon Snobi, om. Sanna Kahelin
2. chihuahua pk Rasmus, om. Leo Lehtinen
3. kääpiösnautseri Kimi, om. Vappu Ojajärvi
4. alaskan malamuutti Nuga, om. Jenni Kovalainen-Friman
5. cockerspanieli Wilda, om. Carina Nyman

Pienet rodut (9 kpl.)
Punaiset:
1. venäjän toy Elsa, om. Sanna Kahelin
2. chihuahua pk Eldur, om. Anna Godjonsdottir
3. lancashire heeler Armi, om. Stina Nässling
4. venäjän toy Tauno om. Sanna Kahelin
5. jack russell terrieri Hile, om. Mari Kaartinen

Siniset:
1. shetlanninlammaskoira Zorro, om. Berit Wikström
2. beagle Ida, om. Rita Lind-Dahlström
3. jack russell terrieri Lilja, om. Mia Nyberg
4. beagle Redi, om. Eeva Rosendahl

Isot rodut (10 kpl.)
Punaiset:
1. amerikan akita Simba, om. Petra Myllylä
2. bokseri Nelly, om. Harri Nuutinen
3. whippet Tara, om. Brita Tillman
4. newfoundlandinkoira Tellu, om. Vilma Lohvansuu
5. bokseri Rosa, om. Harri Nuutinen

Siniset:
1. pyreneitten mastiffi Raili, om. Niina Lohvansuu
2. hollanninpaimenkoira pk Uksi, om. Tina Teir
3. tanskandoggi Andy, om. Maria Ikonen
4. suursnautseri Tara, om. Maria Ikonen
5. dobermanni Bono, om. Linda Sandvall

Monirotuiset (1kpl.)
Punaiset:
1. (labradoodle) Dani, om. Agneta Spets

Lapsi & Koira - kilpailu (2kpl.)

1. Jenna Nissinen (12 v.) ja ranskanbulldoggi Nanna
2. Elin Dahlström (5 v.) ja beagle Ida

MölliTOKO Hangossa, 21.11.2009

Hangon Kennelkerho r.y. järjesti MölliTOKOn Kylmärannan areenassa lauantaina 21.11.2009 klo.11.30. Tuomarina oli Ralf Björklund.
Kokeeseen osallistui yhteensä 12 koirakkoa; Mölliluokkaan osallistui 5 koirakkoa,  Alo-luokkaan osallistui myöskin 5 koirakkoa ja Avo-luokkaan 2 koirakkoa.

Tulokset:
Mölliluokka
1. Espanjanvesikoira Lilo (Laronjas Precious), ohjaaja Tiina Nordlund  - 168 p.
2. Saksanpaimenkoira Iida (Black Grouse Bresca), ohjaaja Tanja Tamola - 167,5 p.
3. Labradorinnoutaja Pepe (Vesipedon Merirosvo), ohjaaja Jenny Huusko - 165 p.
4. X-rotu (Labradoodle) Dani, ohjaaja Agneta Spets - 153,5 p
4. Dobermann Bono (Nonbarking Aelisir), ohjaaja Linda Sandvall - 141,5 p.


Alokasluokka
1. Beauceron Donna (Repoketun Domina), ohjaaja Marjukka Piipponen - 188,5 p.
2. X-rotu (Labradoodle) Chili (Twice Nice Chili), ohjaaja Silja Söderblom - 167 p.
3. Collie pk. Helmi (Snowpaw Dent Blanche), ohjaaja Veera Westerlund - 141 p.
4. Collie pk. Prince (Glasgowhills Silver Bullet), ohjaaja Anna-Stina Wahlström - 128 p.
5. Snautseri (musta) Tinke (Jettyspoof's Tinker), ohjaaja Johanna Virtanen - 109 p.


Avoin luokka
1. Bordercollie Ready (McSanikan Always First), ohjaaja Agneta Andersson - 159 p.
2. Labradorinnoutaja Selma (Hopeahietikon Glitras-Selma), ohjaaja Jeanette Wikman - 144 p.



.