Unikeon MölliAgility Hangossa, 1.8.2010

Hangon Kennelkerho r.y. järjesti MölliAgilityn koulutuskentällä Hangossa sunnuntaina 1.8.2010. Tuomarina oli Jan Dahl.
Kiitoksia Hangon Matkailutoimistolle sponssista!

Tulokset:
Tuloksissa katsottiin ensin ratavirheet ja sitten vasta aika (paitsi joukkuekilpailussa). Jos oli koirakoita jolla yhtä paljon ratavirheitä niin aika ratkaisi sijoituksen.
Mölli MINI
Sija Koira Rotu Ohjaaja Seura Aika Ratavirhe Tulos
1 Funny käävil Sabina Renwall TAMMI 29 s. 0 0
2 Kenzo cavsap Jenny Piesanen TAMMI 39 s. 10 10
Kilpailun ulkopuolella
Rambo jackru Julia Holmstöm TAMMI 53 s. 0 0

Mölli MEDI
Sija Koira Rotu Ohjaaja Seura Aika Ratavirhe Tulos
1 Zorro shelam Berit Wikström HANKO 25 s. 5 5
2 Ronja cavsap Jenny Piesanen TAMMI 32 s. 5 5
3 Diva cocsap Carina Nyman TAMMI 41 s. 5 5
4 Wilda cocsap Björn Nyman TAMMI 39 s. 15 15
Kilpailun ulkopuolella
Bruno kääsna Moa Thors TAMMI - HYL

Mölli MAXI
Sija Koira Rotu Ohjaaja Seura Aika Ratavirhe Tulos
1 Timo amstaf Maija Lehtinen HANKO 42 s. 20 20
2 Hero pitcol Anna-Stina Wahlström TAMMI 43 s. 20 20
Kilpailun ulkopuolella
Ludde espves Leena Söderholm TAMMI 28 s 0 0

Kilpailevat MINI

Sija Koira Luokka Rotu Ohjaaja Seura Aika Ratavirhe Aikatasoitus Tulos
1 Daria 1 jackrus Sylvi Kneck HANKO 60 s. 0 0 0
2 Suzy 1 caiter Ika Renwall TAMMI 61 s. 0 0 0
3 Rocky 3 jackrus Julia Holmström TAMMI 50 s 5 + 4 s 5

Kilpailevat MEDI
Sija Koira Luokka Rotu Ohjaaja Seura Aika Ratavirhe Aikatasoitus Tulos
1 Elli 1 espves Anita Lignell ATT 40 s. 0 0 0
Kilpailun ulkopuolella

Zorro 1 shelam Berit Wikström HANKO 50 s HYL 0
-

Kilpailevat MAXI
Sija Koira Luokka Rotu Ohjaaja Seura Aika Ratavirhe Aikatasoitus Tulos
1 Olivia 1 isovil Henkka Lemberg TAMMI 48,5 s 0 0 0
2 Ludde 1 espves Leena Söderholm TAMMI 45,5 s 5 0 5
3 Prince 2 pitcol Anna-Stina Wahlström TAMMI 63 s 5 + 2 s 5
- Nösse 1 borcol Pia Lindström HANKO 40,5 s HYL 0 -
- Rufus 3 pitcol Anna-Stina Wahlström TAMMI 50,5 s HYL + 4 s -

Joukkuekilpailu
Sija Joukkueen nimi Koirakot Luokka Aika Ratavirhe Aikatasoitus Tulos
1 Ruddevia Henkka Lemberg/Olivia
Leena Söderholm/Ludde
Anna-Stina Wahlström/Rufus
MAXI 93,5 s 5 +12 s 110,5
2 Mini-mini Sylvi Kneck/Daria
Mia Nyberg/Lilja
Berit Wikström/Wilma
MINI 118,5 s 0 0 118,5
3 Spaniels Jenny Piesanen/Kenzo
Carina Nyman/Diva
Jenny Piesanen/Ronja
MEDI 104 s 15 + 6 s 125
4 Team Spanieli Kirsi Rusila/Miina
Kai Ahola/Frida
Anna Klingenberg/Etta
MAXI 98,5 s 20 +12 s 130,5

Paras pukuetunut koirakko
Pia Lindström ja Nösse